Тальківська ЗОШ І-ІІ ступенів
Четвер, 21.11.2024, 10:51
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Наше опитування
Оцініть сйат нашого навчального закладу
Всього відповідей: 1

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Учнівське самоврядування.

   Однією з форм громадянського виховання й підструктурою загальної системи громадянської освіти є шкільне самоврядування. Шкільне самоврядування - це спосіб розширення діапазону - спільної діяльності дорослих і дітей - членів єдиного колективу, це поле для ініціативи. Самоврядування у школі сприяє виробленню в учнів важливого уміння - співпрацювати, а відповідно активно включатися в усі життєві процеси. У школі створено організацію «Паросток». Метою її є формування високосвідомї, громадськоактивної особистості учня, сприяння її самореалізації, виховання на кращих традиціях українського народу.

Модель учнівського самоврядування – шкільна держава.

Формування ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів в управлінні шкільними справами.

 Учнівське самоврядування має чітко визначену мету, структуру та форми діяльності. Воно працює на принципах: толерантності, демократії, законності, гласності, гуманізму, рівноправності, колегіальності.

Роботу учнівського  самоврядування  сплановано відповідно до положення про шкільний учнівський комітет школи та річного плану роботи школи. Президент школи, рада міністрів та кожен член міністерства має свої доручення і сумлінно виконує їх.

       Президент школи – здійснює нагляд за роботою міністерств, узгоджує та координує їх роботу.

       Міністерство спорту та культури і відпочинку – залучає учнів до участі в спортивних змаганнях, проводить ранкову зарядку,  пропагує здоровий спосіб життя, організовує та проводить культурно – масові заходи, готує творчі виставки учнів, сімей, слідкує за культурою поведінки учнів.

       Міністерство внутрішніх справ – підтримує свідому дисципліну, допомагає черговому класові  підтримувати дисципліну в школі, організовує чергування учнів по школі, слідкує за його якістю, проводить робочі лінійки, проводить виховні бесіди з порушниками дисципліни, учнями що, не відвідують школу.

       Міністерство праці – організовує трудові десанти по прибиранню території школи, села, слідкує за дотриманням чистоти в школі, контролює збереження шкільного майна, підручників, проводить рейди по перевірці їх збереження, звітує на робочій лінійці.

       Міністерство освіти – організовує допомогу учням, що мають труднощі в навчанні, організовують просвітницьку роботу в класах (лекції, бесіди), організовують шефську роботу з молодшими учнями, подають на робочу лінійку списки учнів, що погано готуються до уроків.

       Міністерство інформації – здійснює інформування учнів школи та жителів села про шкільні справи, випускає тематичні стінні газети.

      Засідання шкільної ради міністрів відбувається після уроків, один раз на місяць. Самоврядування в школі досить дієве. Учні самостійно висувають ідеї, відстоюють їх, підтримують дисципліну, організовують та проводять заходи. Старші учні мають великий авторитет серед учнів школи і здатні повноцінно керувати життям школи.

     Вибори до шкільного самоврядування відбувається демократично на основі закритого голосування. Висунення і обговорення кандидатур  відбувається жваво.

   Вищим органом учнівського самоврядування є загальні збори, які скликаються не менше 2 разів на рік.

В даний час класні колективи працюють над розробленням шкільної символіки: герба, прапора, гімну.

Органами учнівського самоврядування проводяться в школі ряд важливих заходів:

-                     підтримується дисципліна в школі;

-                     проводяться рейди – перевірки стану збереження підручників та шкільних меблів;

-                     організовується робота виставок;

-                     надається допомога у навчанні;

-                     контролюється санітарний стан у класах;

-                     випускається шкільна газета;

-                     організовується дозвілля молодших школярів;

-                     здійснюється шефство класів над початковими класами;

-                     організовується допомога вчителям - предметникам у проведенні предметних тижнів, тематичних тижнів;

-                     здійснюється інформування громадськості села;

-                     організовуються та проводяться позаурочні заходи.